Informace ISIC

Vážení studenti,
množí se dotazy ohledně prodloužení ISIC průkazů, dopravců apod.

Škola nabízí ISIC zvýhodněný oproti běžnému průkazu. Je levnější – 290Kč místo 350Kč, a nabízí možnost prodloužení za 190Kč místo nového průkazu za 350Kč. Prodloužení je jen na vašem uvážení, výhody se vztahují pouze na komerční součást průkazu. Vstup do školy je umožněn i s průkazem s propadlou platností.

Ráda bych vás upozornila, že jsem opakovaně připomínala možnost prodloužení průkazu již od 7.9.2020 (viz webové a FB stránky školy). Společnost ALIVE provozující ISIC pak v prosinci prodloužili automaticky platnost do 31.1.2021 – viz informace na FB školy i s upozorněním ohledně dopravců.

Jsou zde však výjimky ohledně akceptace průkazů dopravci – v první řadě, je nutné si uvědomit, že ISIC je komerční produkt a slevy, které jednotlivé obchody/firmy/dopravci poskytují se liší. Veškeré informace ke komerčnímu produktu naleznete na jejich stránkách isic.cz – zejména si pečlivě projděte sekci DOPRAVA (https://www.isic.cz/kategorie/doprava/). Např. u pražské MHD máte uvedeno: „Průkaz ISIC je v pražské MHD akceptován vždy po dobu trvání školního/akademického roku, pouze však v období 09/20xx až 10/20xx+1.)

Vzhledem k situaci ohledně COVID a vládním nařízením, je v době distanční výuky nutné se domluvit předem, kdy bude možné si průkaz prodloužit. Kontaktujte mne, prosím, prostřednictvím emailu: kozova@trivis.cz

Ředitel Trivis SŠV a VOŠ Praha – Mgr. et Bc. Dalecký Jan